برای درس پرسیدن و امتحان گرفتن درس پرسیدن و پالش - نشر پیله

درس پرسیدن و پالش

کتاب درس پرسیدن و چالش
Rate this post

درس پرسیدن

این کتاب برای همگان است؛ از معلمان تازه وارد که به دنبال پیشرفت در حوزه‌ی تدریس تا معلم با سابقه‌ای مثل من که نیاز دارد تا، روش‌های مختلف آموزش را گاه‌به‌گاه مرور کند.

معلم هر کلاسی می‌تواند برای درس پرسیدن و امتحان گرفتن از ایده‌های این کتاب کمک بگیرد.

وقتی که من شروع به نوشتن این کتاب کردم، تک تک ایده‌ها را با همکاران، انجام دادیم. من می‌دانم که ما چقدر محدودیت زمانی داریم.

ما به ایده‌هایی نیاز داریم که هم در درک آن‌ها و هم آماده‌سازی آن‌ها علاوه بر صرفه‌جویی در زمان، تأثیر مثبتی نیز در عملکرد دانش‌آموزان داشته باشد.

با این ملاحظه، من ایده‌هایی را انتخاب کردم که یا خودم پیش از این از آن‌ها استفاده کرده‌ام؛ یا بخش‌هایی که گروهی از معلمان پیش از آن آن‌ها را آزمایش کرده‌اند؛ این ایده‌ها مناسب زمانی است که، شما به دنبال تأثیری عمیق بر کلاس در زمانی کوتاه هستید. ایده‌هایی برای تدریس به شکل عمومی و خصوصی تبیین شده است.

کتاب حاضر برای این است که شما مطمئن شوید که هر دانش‌آموزی در کلاس از سلول‌های خاکستری مغزاش استفاده می‌کند.

هیچ‌کس نباید بشیند و بگوید که «این درس آسان است»! وقتی که از همه سؤال پرسیده شد و همه به چالش کشیده شدند، شما بزرگترین تأثیر را بر یادگیری دانش‌آموزان گذارده‌اید.

بسیاری از این چالش‌ها برای تحرک دانش‌آموزان است. این مهم زمانی محقق می‌گردد که معلم بامهارتی دانش‌آموزان خود را بشناسد و طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های متعدد را بداند و درجا از آن‌ها استفاده کند. هدف این کتاب، پیشنهاد طیف گسترده‌ای از فعالیت‌هاست.

ما قبلا اینجا در این مورد مطلبی را منتشر کرده ایم

برگرفته از کتاب درس پرسیدن و چالش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *