نوجوانان سنین پنج تا شانزده سالذهن آگاهی در کلاس - نشر پیله

ذهن آگاهی در کلاس

کتاب ذهن آگاهی در کلاس
Rate this post

ذهن آگاهی

بر اساس سند دولت انگلستان در حوزه “بهداشت روانی و رفتاری در مدارس”، از بین هر ده نفر یک نفر از کودکان و نوجوانان سنین پنج تا شانزده سال، دارای یک اختلال روانی تشخیص داده شده‌اند و در بین هر هفت نفر، یک نفر مشکلات روانی سطح پایین‌تری دارد. یکی از نکات کلیدی این سند این است که مدارس نقش مهمی در موفقیت کودکان و نیز سلامت روانی آن­ها دارند.

رشد “ذهن‌آگاهی در کلاس” کودکان­مان را به مهارتی همیشگی مجهز می­کند، که سلامت روان و خوب زیستن آن­ها را چه در زمان حاضر و چه در آینده تضمین می­کند.

ذهن‌آگاهی را می­توان به عنوان یک وضعیت روانی دانست که بر تمرکز بر زمان حال، و همچین پذیرش احساسات، افکار و حالت­های بدن­مان استوار است. تحقیقات نشان داده است که رشد “ذهن‌آگاهی” در کودکان فواید زیادی را به دنبال خواهد داشت.

از آن جمله می­توان به مواردی چون کاهش استرس، تمرکز ذهنی، توانایی حفظ تعادل در زندگی، یادگیری مهارت­های اجتماعی، خواب بهتر، عزت نفس بیشتر، کنترل عواطف، بهبود توانایی تصمیم­گیری و رشد مهارت­های ریاضی اشاره کرد.

با این حال، افزودن آن به عنوان یک درس فوق­برنامه، برنامه­ریزی را برای مدرسه سخت می­کند. تخصیص بودجه­ برای درس­های خلاقانه دلیل تدوین این کتاب شد، که می­کوشد برای معلم­ها پیشنهادهای ساده، ارزان و سریع را فراهم کند که به رشد ذهن‌آگاهی در کلاس کمک می­کند.

لازم نیست که از همه‌ی راه حل­­ها یا همه دستورات (نوشته شده در این کتاب) پیروی کنید؛ شما می­توانید فقط ایده­هایی را که مورد علاقه شما است، انتخاب کنید و همان­ها را امتحان کنید.

پیش از رد کردن یک ایده حداقل دو بار آن را امتحان کنید؛ مخصوصاً که شباهت زیادی با تمرین‌های تنفسی و مراقبه‌ای دارند.

ما قبلا اینجا در این مورد مطلبی را منتشر کرده ایم

برگرفته از کتاب ذهن آگاهی در کلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *