سیستم لیمبیک سیستم لیمبیک از چندین قسمت به‌هم‌پیوسته تشکیل‌شده است - نشر پیله

سیستم لیمبیک

کتاب قدرت شفا بخش موسیقی
Rate this post

ليمبیک

سیستم لیمبیک از چندین قسمت به‌هم‌پیوسته تشکیل‌شده است که در اعماق مغز قرار دارد. تحقیقاتی پیرامون بیماری آلزایمر خاطرنشان می‌کند که این قسمت از مغز به‌صورت احساسی به موسیقی واکنش نشان می‌دهد و به شنونده لرز، شادی، هیجان، غم، لذت و احساسات دیگر می‌بخشد.

بیمارستان دانشگاه نیوآرک خاطرنشان می‌کند که ناحیه‌ی شکمی سیستم لیمبیک، ساختاری است که در درجه‌ی اول توسط موسیقی، یا خوردن، رابطه جنسی و دارو تحریک می‌شود. آمیگولای سیستم لیمبیک نوعی منطقه است که به‌طورمعمول با احساسات منفی مانند ترس مرتبط است که به‌طور معمولی هنگام گوش دادن به موسیقی مهار می‌شود. گوش دادن به موسیقی طی انجام یک حرکت ورزشی می‌تواند عملکرد را بهبود بخشد، زیرا باعث می‌شود توانایی ما در استقامت بدنی افزایش یابد.

شواهدی وجود دارد که موسیقی بر عملکرد یک ورزشکار تأثیر می‌گذارد. زیرا نورون‌های مغز در زمان گوش دادن به موسیقی فعال می‌شوند و حتی وقتی‌که این نورون‌ها می‌خواهند فعالیت خود را متوقف کنند، ضربان ثابتی آن‌ها را به حفظ این فعالیت وا می‌دارد. در صورت انتخاب دقیق، فهرست‌های پخش و موسیقی می‌توانند به شما در عملکرد بهتر کمک کنند. به‌عنوان‌مثال، اگر موسیقی را با ضرباهنگی کمی سریع‌تر از سرعت اجرا انتخاب کنید، درواقع می‌تواند به شما در اجرای سریع‌تر کمک کند.

موسیقی هم‌چنین می‌تواند فعالیت‌های روزمره و هم‌زمان را تقویت کند. آسان تر است اگر ما مراحل متوالی انجام امور روزمره را با ریتم موسیقی هماهنگ کنیم چون موسیقی انجام این امور را تبدیل به قسمتی از یک امر عادی میکند و حواس به ما نشان میدهند که امر بعدیمان را انجام دهیم. این موضوع به ما کمک میکند در انجام امور به صورت ناخودآگاه و خودکار بهتر و ثابت قدم تر عمل کنیم. اغلب در هنگام کار در خانه، انجام یک پروژه مدرسه‌ای یا یک کار اداری گوش دادن به آهنگ موردعلاقه توصیه می‌شود.

جدا از کمک به آرامش شما، موسیقی به شما کمک می‌کند تا روی هدفی در ذهن تمرکز کنید. سلیقه‌ی شما در موسیقی ممکن است دز گذر زمان تکامل یابد، اما علاقه‌ی اصلی ما به یک نوع موسیقی خاص معمولاً تأثیر عمده‌ای در زندگی ما خواهد داشت.

مشخص‌شده است که موسیقی در درمان اختلالات خواب بسیار مؤثر است. در سال ۲۰۱۴، یک متاآنالیز از ده آزمایش کنترل شده تصادفی برای درمان اختلالات خواب که شامل ۵۵۷ شرکت‌کننده بود، نشان داد که گوش دادن به موسیقی قبل از خواب می‌تواند کیفیت خواب را بهبود بخشد، به‌ویژه در افرادی که از اختلالات خواب رنج می‌برند. به‌طور واضح بیان نشد که چه نوع موسیقی می‌تواند خواب را تقویت کند.

بااین‌حال، از آنجا که علاقه‌ی ما به موسیقی در افراد مختلف متفاوت است، موسیقی که می‌تواند احساسات ما را کمرنگ کند و خواب را آرام کند نیز در افراد مختلف متفاوت است. اگرچه احتمالاً موسیقی با ریتم و صدای کندتر نسبت به موسیقی با صدای سریع و بلند در تحریک خواب مؤثرتر خواهد بود.

ما بیشتر در اینجا مطلبی را در این رابطه منتشر کرده ایم

برگرفته از کتاب قدرت شفا بخش موسیقی

36000تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *