عادت مثبت اعتیاد آور استشیشه قدردانی - نشر پیله

شیشه قدردانی

کتاب ذهن آگاهی در کلاس
Rate this post

سپاسگزاری

“عادت مثبت اعتیاد آور است.”

شیشه­ی قدردانی به ما یادآوری می­کند تا در طول روز به جای تمرکز بر لحظات منفی به چیزهای مثبت فکر کنیم.

انسان­ها تمایل دارند به چیزهای منفی توجه کنند. فکر منفی توجهی به کوچکی مساله ندارد، ولی آنچنان در تله­ی آن گرفتار می­شویم که همه چیز را بد می­بینیم. با کمک تمرین­های ذهن­آگاهی ما بر رشد عادت­های مثبت جدید در زندگی تمرکز خواهیم کرد و افکار منفی را به افکار مثبت تغییر خواهیم داد.

  • شما به یک شیشه­ی بزرگ و خرده­های کاغذ نیاز دارید.
  • این به تصمیم شما بستگی دارد، در هر زمانی، هفتگی، ماهانه یا سالانه این شیشه را پر کنید. مطمئن شوید که در زمان مقرر این کار را انجام دهید. این تمرین باید در شما عادت شود.
  • درباره­ی این که چه چیزی مصداق قدرشناسی و سپاس­گزاری است، با هم گفتگو کنید و به بچه­ها اجازه دهید تا از احساسات­شان درباره­ی موقعیت­های یکسان سخن بگویند.
  • هر هفته از هر کودک بخواهید بخاطر آنچه که در آن هفته قدردان بوده است، بنویسد و در شیشه بیندازد.
  • اگر کودکی در طول هفته تمایلی به صحبت درباه­ی قدردانی نداشت از او بخواهید تا قدردانی خود را بر روی برگه­ای بنویسد و در شیشه بیندازد.
  • در پایان زمان تعیین شده نوشته­ها را در بیاورید و در کلاس آن­ها را به اشتراک بگذارید. آن­ها را بشمارید، بخوانید و درباه­ی­شان گفتگو کنید. درباره­ی چرایی و چگونگی قدردانی آن‌ها، گفتگو کنید.

نکته­ی آموزشی: برای هر کودک در کلاس یک شیشه درست کنید و قبل از آن که آن را به خانه ببرند، اجازه دهید تا آن را در زمان تعیین شده پر کنند.

بیشتر بدانید: با درست کردن شیشه­ی قدردانی برای هر خانواده­، آن­ها را به این چالش دعوت کنید و این فرصت را برای کودکان فراهم آورید تا در خانه، مدلی برای ذهن آگاهی باشند.

ما قبلا اینجا در این مورد مطلبی را منتشر کرده ایم

برگرفته از کتاب ذهن آگاهی در کلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *