هنر پرسیدن سؤال مفید افراد را با سؤالات شان به جای پاسخ هایشان قضاوت کنید - نشر پیله

هنر پرسیدن سؤال مفید

کتاب چگونه افراد را آنالیز کنیم
Rate this post

هنر پرسش و پاسخ

به قول مورخی معروف، ” افراد را با سؤالات شان به جای پاسخ هایشان قضاوت کنید.” به طور کلی ، افراد در هنگام گفتگو اشتباهات کوچکی را مرتکب می شوند. اولین اشتباه افراد  در هنگام گفتگو این است که  انتقادات را با روی باز قبول نمی کنند.

اما در عوض، تعریف کردن در مورد افراد  باعث می شود که آنها احساس خوبی نسبت به مخاطب خود داشته باشند. در آن لحظه شخص از گفتگو با شما لذت می برد.

این تکنیکی ساده برای بهبود مکالمه در یک محیط اجتماعی است. شما باید استدلالی منطقی را تحسین کنید ، یا از یک ایده خوب قدردانی نمایید. وقتی کسی از شما تعریف می کند، باید از او مودبانه تشکر نمایید.

دومین اشتباه آنها این است که با دقت به حرف های دیگران گوش نمی دهند. مهارت های خوب گوش دادن، جزء جنبه مهم گفتگوی خوب است. در واقع ، شما باید صبوارنه و با توجه کافی به صحبت های مخاطب خود گوش کنید و به طور مصحیح و کامل  پاسخ دهید تا در جریان کل گفتگو قرار بگیرید .

آموختن هنر گوش دادن فعال بسیار ساده است. ابرای دست یافتن به این هنر، در هنگام گفتگو شما باید با دقت به صحبت های مخاطب خودگوش دهید ، پیشنهاد یا نظر خود را بیان نمایید، نکات کلیدی را تکرار کنید و برای ادامه بحث سؤالاتی منطقی بپرسید.

جنبه پرسشگری نقش مهمی در گفتگوها دارد. معمولاً افراد در مورد نوع سؤالاتی که باید بپرسند اطمینان ندارند. باید از پرسیدن سؤالات کلیشه ای پرهیز کرد و گفتگوی خود را با اطلاعات مفید و با ارزش پربار کنید. بزرگترین اشتباه افراد در هنگام گفتگو این است که آنها متکلم وحده هستند.

آنها متوجه نمی شوند که در حین گفتگو، اجازه صحبت کردن به دیگران نمی دهند. ابتدا گفتگو را خوب شروع می کنند، اما در پایان معلوم شود که به دیگران مجال گفتن یک کلمه را هم ندادند، شاید به این دلیل که از موضوع هیجان زده یا عصبی بودند.

پس از بحث در مورد اشتباهات رایج ، می خواهم به ارزش پرسیدن سوال مفید بپردازم. سؤالات مفید نمادی از بهره وری ، خلاقیت ، نگرش مثبت  هستندو می توانند به ما در رسیدن به اهدافمان کمک کنند. روند سؤال مؤثر نیز به هنر گوش دادن مؤثر نیاز دارد.

ما بیشتر در این برگه اینجا مطلبی را منتشر کرده ایم

برگرفته از کتاب چگونه افراد را آنالیز کنیم

قیمت اصلی 34800تومان بود.قیمت فعلی 31000تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *