ثمر هنر هنر ثمر دهی خود را تا کنون همیشه از افسانه و از فرآیند ناآگاهانه ریزسازی - نشر پیله

ثمر هنر

کتاب خود کشف نشده
Rate this post

هنر

هنر ثمر دهی خود را تا کنون همیشه از افسانه و از فرآیند ناآگاهانه ریزسازی که در طول قرن ها ادامه داشته گرفته است. فرآیندی که به عنوان نشانه بدوی روح انسان ریشه تمامی خلق ها در آینده خواهد بود. پیدایش هنر مدرن با روند حرکتی به ظاهر پوچ گرایانه آن به سوی از هم پاشیدگی را باید به عنوان علامت و نماد حس و حال تخریب جهان و نوسازی دانست که خود را در عصر ما نشان داده است.

این حس و حال خود را در همه جا به صورت سیاسی، اجتماعی و فلسفی محسوس می سازد. ما در چیزی زندگی می کنیم که یونانی ها آن را (kalpoc ) می نامند (یعنی زمان مناسب برای دگردیسی خدایان به عبارت دیگر دگردیسی اصول و نمادهای بنیادی.) این ویژگی عجیب زمان ما که مطمئنا از انتخاب آگاهانه ما نشات نمی گیرد، تجلی انسان ناآگاه درون ما است که در حال تغییر است. نسل های آینده مجبور خواهند بود تا این تغییر حالت مهم و خطیر را مد نظر داشته باشند اگر می خواهند انسانیت خود را از طریق قدرت فن آوری و علم خود از بین نبرد.

همانند اوایل دوره مسیحیت، امروز هم دوباره با مسئله عقب ماندگی اخلاقی روبه رو هستیم که نتوانسته است همگام با پیشرفت های علمی، فنی و اجتماعی ما حرکت کند. چیزهای زیادی در معرض خطر هستند و چیزهای زیادی بستگی دارد به ساختار روان شناختی انسان مدرن. آیا او قادر است در برابر وسوسه استفاده از قدرت خود به منظور به راه اندازی یک فلاکت جهانی مقاومت کند؟ آیا او نسبت به مسیری که گام درآن نهاده است آگاه است و نتیجه گیری هایی که او باید از وضعیت کنونی جهان و ازوضعیت روانی خودش بگیرد کدامند؟

آیا او می داند که در مرز از دست دادن افسانه زندگی نگهدار انسان درون که مسیحیت همانند یک گنج برای او حفظ کرده است می باشد؟ آیا او می داند که اگر این فاجعه برای او اتفاق افتاد چه چیزی در چنته دارد؟ آیا او حتی قادر است بفهمد که این یک فاجعه خواهد بود؟ و سرانجام آیا فرد می داند که او حکم  پارسنگی را دارد که به ترازو کمک می کند؟ خوشبختی و رضایت، ثبات روح و با معنی بودن زندگی، همه این ها چیزهایی هستند که فقط توسط فرد قابل تجربه هستند و نه توسط دولت، که از یک طرف چیزی به غیر از پیمان افراد مستقل نیست و از طرف دیگر مکرراً شخص را به فلج کردن و سرکوب نمودن تهدید می کند.

ما بیشتر اینجا در این مورد مطلبی را منتشر کرده ایم

برگرفته از کتاب خود کشف نشده

ناموجود
قیمت اصلی 54200تومان بود.قیمت فعلی 49000تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *