• برای آموزش، زبان اقناع‌کننده‌ی تبلیغات یافتن زاویه ای جذاب از درس - نشر پیله

یافتن زاویه ای جذاب از درس

کتاب روش مدیریت کلاس
Rate this post

“وقتی که از این روش استفاده کردم، توجه آن‌ها را از همان ابتدا جلب کردم. موضوعات جالب و هیجان انگیز که مرتبط با درس آن روز است را بیابید و استفاده کنید”.

چگونه روزنامه‌ها یک داستان را جالب می‌کنند؟ آن‌ها یک زاویه‌ای از داستان پیدا می‌کنند تا خواننده را درگیر آن کنند. شما نیز می‌توانید از این روش برای بالا بردن جذابیت موضوع تان استفاده کنید.

  • برای آموزش، زبان اقناع‌کننده‌ی تبلیغات تلویزیون را الگوی خود قرار دهید.
  • برای تدریس مایکروفر تخم مرغی را بلند کنید و بگویید اگر این را در مایکروفر بگذارم و آن را روشن کنم، چه اتفاقی خواهد افتاد؟
  • رو به کلاس بگویید: مجازات دزدیدنِ نان بریدن دست است. وقتی که متعجب شما را نگاه کردند بگویید: خب! این چیزی که 500 سال پیش در کشور ما رخ می‌داد. سپس درس تاریخ خود را آغاز کنید.
  • در کلاس نقاشی، تصویری از دست که توسط مونداریان با جعبه‌ای از رنگ های مختلف کشیده می‌شد را، نشان دهید. بگویید: مونداریان کارش را با نقاشی درختان که در انتها این شکل را کشید آغاز کرده است. سی سال طول کشید تا از کشیدن این تصویر به تصاویر دیگر برود. در درس امروز ما می‌خواهیم این فرآیند را در یک ساعت طی کنیم.
  • اگر می‌خواهید زوایا را درس ریاضی تدریس کنید، پل کمبریج که در آن زوایای ریاضی وجود دارد را نشان دهید و بپرسید: کسی می‌داند چه چیز غیرعادی در این عکس وجود دارد؟
  • این ایده شما را عادت می‌دهد تا مطالب آموزشی خود را نگاه کنید تا چیزی جالب برای تدریس در آن بیابید.

بیشتر بدانید:

به هنگام برنامه‌ریزی درسی، کادری جداگانه به نام “یافتن زاویه‌ای جذاب” رسم کنید که هر بار به عنوان بخشی از برنامه ریزی آن را انجام دهید. آن چیزی که استفاده می‌کنید، نگه دارید تا دوباره از آن بهره ببرید.

در این زمینه: با نمایش تدریس کنید

برگرفته از کتاب: روش مدیریت کلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *