شتر عقلی همچون عقلِ بشر داردعقل شتر - نشر پیله

عقل شتر

کتاب ماده شتر صالحه
Rate this post

شتر

شتر عقلی همچون عقلِ بشر دارد، باهوشی‌اش مرا حیرت‎زده می‌کند؛ کافی است انسان به چشمانش نگاه ‌کند؛ میان مژه‌های بلند متراکمش، تا بفهمد این موجود خاموشی که به او هیبت می‎بخشد، چه می‌گوید، به‎عکسِ گوسفندان احمق.

گویند شتران همچون پرنیان و شیاطین از آتش آفریده‌ شدند، پیام‎بر بر این امر، با دستوری مبنی بر نگاه به چشمان و سرعت شتر در دویدن تأکید فرموده است.

من چشمانشان را دوست دارم، اما در آن‎ها چیزی جز مرگ نمی‎بینم. از زمانی که دخیل قول داد دیدار بعدی‌مان در چشمان شتر است، شیفته و دلبسته‎ی آن‎ها شدم.

اگر شتر زبان سخن‎گفتن داشت، از وَضحا درباره‎ی ساری می‌پرسیدم، آیا او را دوست دارد؟ یا به‎خاطر فرزند کوچکشان مجبور به تحمل اوست؟ و آیا فرزند کوچک، ارزش صبرکردنش را دارد؟ اگر فرزندش از نسل ساری نباشد چه؟ آیا دو سال قبل در دیدار اولشان از شوهرش فرار نکرد؟

زمستان سردی بود، و نزدیک‎شدن به ساری در زمان طغیان و تمایلش به جفت خطرناک بود. متکبرانه به‎دور خود می‌رقصید، از دهانش هوایی بدبوتر از حفره‎ی راسو آزاد می‌کرد، و ماده‎های شهوت‎زده را به‎سمت خود جذب می‌کرد.

پنهان‎شده در خیمه به او نگاه می‌کردم، او به نربودن خود مباهات می‎کرد، و با حرکت‎دادن دمش ادرارش را می‎پراکند، صدا درمی‎آورد و دهانش کف می‎کرد، و دندان‎هایش را به‎هم می‎زد.

هرگز پیش از ازدواجم به دیوانگی شتر نر دقت نکرده ‌بودم، اما پس از ازدواجم به این امر توجه می‎کردم، آن‎ها را دنبال می‌کردم، چه‎بسا با فهمیدنشان، صالح را بفهمم.

ما قبلا اینجا در این مورد مطلبی را منتشر کرده ایم

برگرفته از کتاب ماده شتر صالحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *